Praktické nápady: Doplnky do kúpeľne bez vŕtania

0
143
Doplnky do kúpeľne bez vŕtania
Doplnky do kúpeľne bez vŕtania

Rozlámaná kachlička v kúpeľni? Nočná mora každého domáceho majstra  aj profesionála. Existujú síce triky, ktoré minimalizujú riziko poškodenia obkladov pri vŕtaní, spoľahnúť sa však na ne nedá. Dajte preto poškodeným obkladom zbohom, zabudnite na vŕtačku a neriskujte, že ňou zasiahnete kábel či potrubie. Poznáme totiž viacero spôsobov, ako ľahko a bez trvalých zásahov do interiéru vyriešiť inštaláciu kúpeľňových doplnkov. Pozrime sa na ne spoločne.

Samolepiace doplnky

Obľúbeným spôsobom riešenia problému s vŕtaním do obkladov patrí  jednoznačne použitie samolepiacich doplnkov do kúpeľne. Nepotrebujete žiadne náradie, doplnky stačí prilepiť na čistý povrch, ideálne na obklad. Získate tak voľnosť pri výbere umiestnenia doplnkov ako sú držiaky na uteráky, poháre na zubné kefky, nástenné mydelničky či poličky, ale nalepiť sa dá aj držiak na toaletný papier a WC kefa na stenu. Ak by ste chceli doplnok vymeniť alebo presunúť na iné miesto, stačí ho opatrne odlepiť a s pomocou lepidla opätovne prilepiť tam, kam potrebujete. Dbajte však na stabilitu: prilepené držiaky môžu mať v porovnaní s pevne priskrutkovanými držiakmi  obmedzenú nosnosť. Buďte preto pri vešaní ťažších predmetov opatrní.

Náš tip: odporúčame špeciálne lepidlo Pattex FIX Hooks & Accessories značky Henkel, s ktorým spoľahlivo upevníte háčiky aj ďalšie doplnky do kúpeľne.

Nacvakávacie doplnky WallStoris

Nemecká spoločnosť Hansgrohe predstavila inovatívne riešenie v podobe série kúpeľňových doplnkov s názvom WallStoris. Vďaka technológii Glue Or Screw Fix je možné tieto doplnky bezpečne upevniť buď navŕtaním alebo prilepením s využitím priloženej lepiacej sady. A čo viac: v tejto kolekcii nájdete nástenné lišty, na ktoré možno vďaka systému EasyClick jednoduchým nacvaknutím uchytiť rôzne misky, poličky, háčiky alebo aj držiak na sprchu. Ak potrebujete doplnky premiestniť, stačí ich z lišty vycvaknúť a presunúť. S touto sériou doplnkov získate veľkú flexibilitu pri organizovaní kúpeľne podľa vašich predstáv. Zároveň očaria moderným dizajnom: dostupné sú v bielej aj čiernej farbe. Dokonale tak zapadnú do akéhokoľvek interiéru.

Doplnky s prísavkami

Prísavky predstavujú pohodlný spôsob upevňovania predmetov na hladké, neporézne povrchy: sklo či lesklé obklady. Inštalácia kúpeľňových doplnkov s prísavkami je ľahká: stačí ich k povrchu pritlačiť. Podľa potreby ich môžete opakovane premiestňovať. Majte však na pamäti, že doplnky s prísavkami majú obmedzenú nosnosť a môžu byť citlivé na vysoké teploty: hodia sa preto na upevnenie ľahších predmetov. Skvele poslúžia, ak potrebujete upevniť držiak na uterák, pohár na kefky či držiak na WC papier. Vyhnite sa krehkým predmetom.

Magnetické doplnky

Za zmienku stoja aj magnetické doplnky, umožňujúce upevnenie na kovové povrchy bez potreby vŕtania a lepenia. Ich výhodou je jednoduchá inštalácia a flexibilita. Nevýhodou opäť obmedzená nosnosť. Pri manipulácii je potrebná opatrnosť: prudké pohyby magneticky upevneným predmetom nesvedčia. Nedostatok kovových plôch možno vyriešiť nalepením kovovej lišty a doplnky následne upevňovať priamo na ňu.  Najčastejšie na trhu nájdeme magnetické poličky, držiaky a háčiky na uteráky.

Vďaka týmto kreatívnym a praktickým riešeniam vylepšíte svoju kúpeľňu bez toho, aby ste museli siahnuť po vŕtačke. Bez stresu a s minimálnym úsilím tak vytvoríte funkčný  priestor, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a štýlovo.