Aj stolička dotvára atmosféru pri stolovaní

0
128
Aj stolička dotvára atmosféru pri stolovaní

Sú drevené, plastové, farebné, čalúnené, ale tiež z prírodných materiálov či barové. Stoličky sú jedným z bytových doplnkov, ktorý dokáže štýl kuchyne či jedálne výrazne podtrhnúť alebo zjednotiť. Vybrať si však zo súčasnej širokej ponuky môže byť dosť ťažké.

Ako vyzerá ideálna stolička do kuchyne?

Pri výbere stoličiek do kuchyne zohráva úlohu nielen ich dizajn, ale tiež kvalita, údržba a, povedzme si úprimne, aj cena. Ich výber je podmienený množstvom faktorov, a kým dospejeme k tej dokonalej, musíme toho naozaj veľa vidieť a tí nerozhodnejší aj veľa skúsiť. Tak podľa čoho vyberať? Iste je rozdiel v tom, či stoličky do kuchyne vyberá starší manželský pár alebo mladá rodina s malými deťmi. Pretože štýlová a elegantná stolička s mäkkým čalúnením by asi nebola tou najlepšou voľbou pre najmenších členov rodiny. Ak si však pozrieme ponuku moderných kúskov z kvalitných a ľahko udržateľných materiálov, napríklad plast či kvalitná ekokoža v kombinácii s drevom či kovom, zostaneme v nemom úžase. Pestrosť tvarov, štýlov a farieb nám dáva toľko možností, že nám ani na um nepríde smútiť za čalúnenou eleganciou.Aj stolička dotvára atmosféru pri stolovaní

Ďalším nemenej dôležitým faktorom pri výbere stoličky do kuchyne je jej ergonómia. Nie je predsa jedno, ako sa nám bude pri stole sedieť! Stolička musí byť dobre tvarovaná, pohodlná a mala by sa zmestiť pod stôl. Čo sa týka dizajnu stoličiek, mali by ladiť s celkovým štýlom zariadenia a pôsobiť zjednocujúco. Tým len umocnia príjemnú atmosféru stolovania. To, samozrejme, neznamená, že musia byť zákonite nudné a uniformované! Zaujímavým oživením môže byť, ak zvolíme viac farebných prevedení v jednom štýle alebo k jedálenskému stolu umiestnime aj stoličky celkom odlišného štýlu. Dosiahneme tým nielen oživenie priestoru na stolovanie, ale určite budeme aj originálni a štýloví. Ak by sme to teda zhrnuli, ideálna stolička do kuchyne je tá, ktorá najviac vyhovuje našim požiadavkám a nášmu jedinečnému vkusu.

Aké sú najnovšie trendy stoličiek do kuchyne?

Aj keď máme každý svoj jedinečný štýl, predsa nie je občas na škodu pozrieť sa na aktuálne módne trendy v bytovom dizajne. Zistili by sme, že uniformované stolovanie už dávno nie je IN a v kurze je hravosť, miešanie farieb, ale tiež kombinovanie rôznych štýlov. A tak okrem farebného kontrastu môžeme skúsiť s trochou fantázie zapracovať aj do moderného priestoru jemný náznak klasiky. Konzervatívny kuchynský stôl zase, naopak, oživíme modernými plastovými či kovovými stoličkami. Výsledkom tohto všetkého bude neopakovateľný dizajn kuchyne či jedálne, v ktorej sa nám bude príjemne stolovať.Aj stolička dotvára atmosféru pri stolovaní

Tak, ako je pre kuchyňu charakteristická kuchynská linka, majú v nej svoje dôstojné a unikátne miesto aj kuchynské stoličky. Bez nich by boli naše kuchyne len miestom na prípravu jedla, nie však príjemným priestorom na chvíle strávené s rodinou pri dobrom jedle.