Tipy na skladné a efektívne domáce stroje na cvičenie

0
317

Cvičenie sa v posledných rokoch stalo nielen základom telesného zdravia, ale aj pomocníkom pri udržiavaní zdravia duševného. Ak neustále uvažujete, že by ste si zakúpili domov nejaké pomôcky na cvičenie, ale neviete kde začať a hlavne kde by ste ich skladovali, prinášame pre vás niekoľko typov na zariadenia a pomôcky, na ktoré vám bude stačiť trocha miesta a ani nebudú prehnane drahé.

  1. Fitness podložka

Základom pre domáce cvičenie je kvalitná fitness podložka. Okrem cvičenia jógy ju budete potrebovať prakticky pri každom cvičení pri ktorom sa leží, sedí alebo len tak stojí na zemi. Podložka zabezpečuje nielen pohodlný a mäkký, ale najmä čistý povrch vhodný na cviky na zemi.

  1. Švihadlo

Pre správne naštartovanie kardiovaskulárneho systému vám skvele poslúži staré dobré švihadlo. Švihadlo patrí nielen medzi efektívne pomôcky, ale dokonca aj medzi celkom lacné verzie vhodné na cvičenie.

  1. Stabilizačná lopta

Stabilizačná lopta predstavuje jednu z možností ako si zacvičiť v pohodlí domova a zároveň neminúť veľa peňazí. So stabilizačnou loptou môžete vykonávať množstvo menej namáhavých, ale aj obťažných cvikov. Pre menšie namáhanie chrbtice počas sedenia je dokonca možné ju vymeniť za kancelársku stoličku.

  1. Bežiaci pás

Pokiaľ si myslíte, že by vaše skákanie na švihadle mohlo rušiť susedov pod vami, bežiaci pás je tiež skvelým spôsobom ako naštartovať kardiovaskulárny systém. Bežiaci pás na doma vás ušetrí od nepriaznivého vonkajšieho počasia a zároveň vám ušetrí čas, ktorý by ste strávili prezliekaním sa do oblečenia na von. Počas home-office prestávky jednoducho nabehnete na pás a vaše telo dostane opäť dávku adrenalínu potrebnú pre pokračovanie v práci. Môžete dokonca pri ňom sledovať televíziu či počúvať obľúbenú hudbu.

  1. Stacionárny bicykel

Radi bicyklujete, ale v jeseni a na zimu sa vám zdá táto činnosť vonku nebezpečná? Stacionárny bicykel hravo vyrieši váš problém. Je to skvelý spôsob ako sa dostať do formy a zároveň si zacvičiť v teple vášho domova.

Cvičenie je vynikajúcim spôsobom ako si udržať nielen fyzické ale aj psychické zdravie, a to v každom veku. Ak ste sa rozhodli cvičiť, teraz je ten správny čas začať!