Umývačka riadu – pomocník, ale aj prekliatie 21.storočia

0
260
Umývačka riadu – pomocník, ale aj prekliatie 21.storočia
Umývačka riadu – pomocník, ale aj prekliatie 21.storočia

Na svete existuje minimum ľudí, ktorí by sa nejak špeciálne vyžívali a užívali si ručné umývanie riadu. Ok, dajme tomu, že nejakí existujú, no pre nás ostatných ostatných našťastie inteligentní technici vyvinuli umývačky riadu. Každý z nás si určite pamätá, ten prvý krát, kedy špinavé riady po veľkom obede len nahádzal do umývačky a namiesto času strávenom pri dreze sa mohol venovať blízkym či len tak vylihovať na gauči.

Toto je horšie ako mužský soplík!

Už ste sa s Vašou kuchynskou pomocníčkou „skamarátili“ a pomaly ju beriete ako člena rodiny. Pomáha Vám vyumývať a vyleštiť riad, šetrí vodu, čím šetrí aj životné prostredie a v konečnom dôsledku, šetrí to hlavné, Vašu peňaženku. Jedného dňa si však všimnete, že Vaša pomocníčka nie je v poriadku. Prestala vypúšťať vodu po ukončení cyklu. Servis je častokrát finančne náročný alebo sa môže stať, že Vás odbijú tým, že je lepšie si kúpiť novú. Nie vždy je tomu tak, takže by sme Vám radi ponúkli riešenie, ktoré je dostupné naozaj pre každého majiteľa umývačky riadu. Túto katastrofu, akou pokazená umývačka riadu bez debaty je môže mať na svedomí rovno niekoľko faktorov. Jedným z najčastejších je práve zle opláchnutý riad. Je verejným tajomstvom, že aj keď máte doma umývačku riadu, treba či už taniere, príbory alebo hrnce či plechy najprv poriadne opláchnuť, aby tam neostala žiaden kúsok jedla, ktorý je najčastejším dôvodom nevypúšťania alebo neodtekania vody v umývačke riadu. Aj keď asi každý majiteľ umývačku riadu vie ako sa o ňu starať, priblížme si základné kroky alebo produkty, ktoré by v starostlivosti o tento spotrebič určite nemali chýbať. Umývačka riadu si vyžaduje Vašu pozornosť a starostlivosť, a preto by ste mali dbať na pravidelné dopĺňanie soli, leštidla či prípravku na odstránenie vodného kameňa.

Starám sa, no aj tak nevypúšťa. Čo robiť?

Aj napriek najvyššej možnej láske a pozornosti, ktorú venujete starostlivosti o tento spotrebič sa môže stať, že jedného dňa prestane vypúšťať vodu. Je množstvo tipov, ako to vyriešiť bez profesionálnej pomoci technikov, avšak nie vždy ide o zrovna šťastné riešenia. Jednoznačne, tak ako mužský soplík, by ste milé dámy nemali podceňovať ani tento jav, nakoľko môže ísť aj o vážnejšiu poruchu, akou je len upchatý filter varenými zemiakmi z minulého týždňa. Najčastejším javom, kedy spozorujete, že Vaša umývačka nevypúšťa vodu je nahromadenie vody vo Vašom umývadle, nakoľko ide o jednu samostatnú sústavu potrubia. Takúto situáciu riešime čistením odtokového potrubia,  ktorým umývačka ako aj ostatné predmety, ktoré majú odtok do kanalizácie disponuje. Preto odporúčame zavolať profesionálov, ktorí majú s takýmito poruchami skúsenosti a dokážu Vám tento sifón odborne prepchať krtkom na čistenie odpadov. Toto riešenie je ideálne nie len z časovej, dlhodobej, ale aj z finančnej stránky, nakoľko je lepšie zvoliť profesionálny a overený postup, ako množstvo „pokusov,“ ktoré môžu viesť k devastačným a nezvratným následkom.