V modernej domácnosti sa pri upratovaní nenarobíte

0
72
V modernej domácnosti sa pri upratovaní nenarobíte
V modernej domácnosti sa pri upratovaní nenarobíte

Časy, keď bola sobota vyčlenená len na upratovanie, sú, dúfajme, nenávratne preč. Upratovanie po novom je zábavné, rýchle a najmä efektívne. Samozrejme, sú to najnovšie technológie, vďaka ktorým nám zostáva viac voľna pre rodinu a zábavu a ktoré si pomaličky nachádzajú svoje pevné miesto v našich domácnostiach. Robotické vysávače sú toho jasným príkladom.

Naše babičky by nám určite závideli!

Už len vynález klasického vysávača bol obrovským prelomom vo sfére upratovania, nie ešte plnoautomatický, samostatný a funkciami nabitý robotický vysávač! Ten pocit, že má za nás kto povysávať, prípadne poumývať podlahy, a my pritom ani nemusíme byť doma, je povznášajúci. Robotický vysávač sa vďaka svojim malým rozmerom dostane aj na tie najnedostupnejšie miesta a jeho umelá inteligencia v spojení s navigáciou mu umožňujú zmapovať a vyčistiť celý priestor miestnosti. A s pripojením Wi-Fi môžeme celý tento priebeh upratovania monitorovať a usmerňovať cez svoj mobilný telefón. Po vybití sa sám vráti do svojej nabíjacej stanice a pri jeho čistení sa tiež nespotíme. Avšak to, čo dokáže v spojení s centrálnym vysávačom, otvára celkom nové dimenzie vo vysávaní.

Jedinečná dvojica: robotické a centrálne vysávače

Centrálny vysávač je unikátny systém potrubí a hadíc riadený centrálnou jednotkou, ktorý pomocou hadicových zásuviek umožňuje jednoduché vysávanie v celom dome. Ak sa však na systém centrálneho vysávača napojí robotický vysávač, celý proces upratovania prebieha takmer bez nášho zásahu. Vysypávanie prachu či čistenie filtrov prebieha automatizovane cez centrálny vysávač, takže nám už nezostáva takmer žiadna povinnosť. Pomocou aplikácie v telefóne je možné upraviť sací výkon robotického vysávača či množstvo vody počas umývania. Ani ovládanie pomocou hlasového asistenta cez Google Assistent alebo Amazon Alexa nie je pre túto dvojicu ničím nemožným.

V prospech centrálnych vysávačov hrá aj fakt, že pri vysávaní nedochádza k víreniu prachu a až 98 % nečistôt zostáva vo vedierku agregátu. Prefiltrovaný vzduch z miestnosti odchádza potrubím von, takže čistotu po vysávaní centrálnym vysávačom je v byte naozaj aj cítiť. To isté, samozrejme, platí aj pri napojení robotického vysávača na centrálny systém.

Ľudstvo má k dispozícii veľa úžasných vecí, ktoré mu dokážu zjednodušiť a zefektívniť množstvo činností. Niektoré sú zložité a príliš sofistikované, no väčšina z nich bola vytvorená ľuďmi pre ľudí. Využime tento obrovský potenciál v náš prospech!