Vonkajšie žalúzie

0
173
Vonkajšie žalúzie

Rekordné a doslova až ´tropické teploty´, ktoré stále viac sužujú aj naše územie, nútia už aj našich krajanov, rozmýšľať nad ochranou svojho príbytku pred týmito extrémami. Kedysi to možno nebolo potrebné riešiť, no dnes a v budúcnosti, to už kvôli celosvetovému otepľovaniu bude zrejme nevyhnutnosťou. Vplyvom veľkých klimatických zmien narastajú teploty aj tam, kde to doposiaľ nebývalo, a tak my a aj zvieratá máme čo robiť, aby sme tieto teplotné extrémy vôbec ustáli.

Ako sa v horúčavách schladiť?

Ak máme na krku nezvyčajne extrémnu horúčavu, zvyčajne sa všetci okamžite stiahneme do tieňa a do chladných priestorov. Vyhľadávame predovšetkým prirodzene chladné a klimatizované miestnosti, a všade, kde je to možné, využívame klimatizáciu, ventilátory, vejáre, rozprašovače, umývadlá so studenou vodou či fontánky na pitie.

Tí z nás, ktorí majú odvahu a možnosť, neváhajú použiť na seba dokonca kocky ľadu, navlhčené uteráky, nohy do lavóra, firemnú sprchu, alebo sa hodiť rovno do najbližšieho bazéna. Nuž, prečo nie? Aj to je riešenie. 🙂

Efektívne riešenie pre domov aj pre firmu

Tak ako máme páky na účinné a rýchle schladenie vlastného tela, tak isto ich máme aj na schladzovanie interiérov. Už niekoľko rokov sa v domácnostiach a administratívnych budovách používa klimatizácia, mobilná klimatizácia, prípadne mini klimatizácia, rekuperácia, vetranie len v neskorých večerných a skorých ranných hodinách, ako aj rôzne druhy vnútorného či vonkajšieho tienenia.

Pokiaľ bývate v lokalite s dlhým a výdatným slnečným svitom, z dlhodobého hľadiska sa vám určite oplatí investovať do dizajnovo pekných a efektívnych vonkajších žalúzií, s ktorými môžete regulovať nielen intenzitu silných slnečných lúčov, ale aj znížiť teplotu v interiéri o 6 až 8 stupňov.

Vonkajšie žalúzie

Ak sa nechcete upiecť, a ani sa nechať špehovať

Vonkajšie žalúzie sú stále populárnejšie, a sú ideálne najmä tam, kde vám do okien prúdi extrémne veľa denného svetla a tepla, ale aj hluku a ´pozornosti´ z okolia.

Tieto vysokokvalitné hliníkové žalúzie sú vyrábané presne na mieru, podľa zamerania a zadania klienta, a dodávané v rôznych farebných verziách a funkčných prevedeniach.

Vhodné sú najmä pre väčšie okná a presklené plochy, ktoré tieto žalúzie dokážu dokonale zatieniť. Rôznym (manuálnym alebo motorčekovým) nastavením, si sklon týchto žalúzií (a ich hliníkových lamiel) dokážete plne prispôsobiť podľa seba, a spôsobiť tak úplné, čiastočné alebo len veľmi malé zatienenie miestnosti.

A aké majú vonkajšie žalúzie výhody?

  • Tienenie, ktoré NAOZAJ funguje
  • Ochrana pred zvedavými pohľadmi
  • Nenáročné namontovanie (podľa manuálov a video-návodov)
  • Pohodlná obsluha a údržba
  • Príjemnejšia vnútorná klíma
  • Ušetrené náklady na chladenie v lete, a vykurovanie v zime
  • Dlhšia životnosť vďaka kvalitnému hliníku
  • Dodatočný bezpečnostný prvok