Vrhnite sa na usporiadanie vašej záhrady hneď z jari

0
118
Vrhnite sa na usporiadanie vašej záhrady hneď z jari
Vrhnite sa na usporiadanie vašej záhrady hneď z jari

Tiež sa celú jeseň a zimu tešíte na krásne počasie a na to, ako sa vrhnete do zveľaďovania vašej záhrady? Čo teda začať s kvalitným záhradným domčekom, ktorý schová všetko záhradné náčinie, náradie alebo techniku? Vďaka záhradnému domu bude vaša záhrada vyzerať oveľa úhľadnejšie.

Každý, kto má záhradu veľmi dobre vie, koľko vecí je potrebných na vytvorenie alebo udržanie dokonalej záhrady. Kvetináče, kosačka, lopaty, vedrá a mnoho ďalších pomôcok, ktoré postupom času nemáme kam upratať. Vonku ich nechať nemôžeme, pretože by ich dážď a mráz zničil, pivnica či pôda nie sú praktické av garáži máme miesto len na auto. Práve preto je dobré zaobstarať si plechový záhradný domček, ktorý poslúži ako ideálne úložisko. Záhradné pomôcky budú v bezpečí, a to nielen pred prírodnými vplyvmi, ale aj proti krádeži.

Ako na výber plechového záhradného domčeka?

V prvom rade si rozmyslite, akú veľkosť plechového záhradného domčeka budete potrebovať, alebo čo všetko do neho plánujete uskladniť. Nezabúdajte, že je možné do neho umiestniť aj väčšiu techniku ​​ako je záhradná kosačka či traktúrok, bicykel, záhradné náčinie, gril, ale aj všetko možné náradie. Potom si rozmyslite, aké rozmery záhradného plechového domčeka postačia na uschovanie všetkých vašich vecí. Máme teda veľkosť, následne vyberte miesto. Plechový záhradný domček by mal byť niekde, kde máte väčší priestor a kam budete mať pohodlnú prístupnosť. Odporúčame vybrať miesto blízko plochy, na ktorú najčastejšie náčinie zo záhradného domčeka využívate. Myslite už dopredu na pohodlnejšiu prístupnosť a tým aj na uľahčenie vašej práce a času. Napríklad pokiaľ tu plánujete uschovať záhradný nábytok, gril, dekorácie na terasu a iné, umiestnite záhradný domček blízko terasy. Pokiaľ vám naopak poslúži ako úložisko všetkého záhradného náčinia ako je lopatka, zem, hnojivo a pod, umiestnite ho blízko záhonu.

Ako postaviť plechový záhradný domček?

Pod každý plechový záhradný domček na náradie je potrebné pripraviť vhodný podklad, ktorý zaistí jeho stabilnosť a bude dokonale plniť svoj účel. Najlepším a najrýchlejším spôsobom je vyliatie podložia betónom. Pod betón môžete ako podklad umiestniť betónové bloky, dlažobné kocky, drevené dosky a pod. Pokiaľ sa do stavby plechového domčeka budete púšťať sami, musíme vás upozorniť, že ide o náročnejšiu a zdĺhavú prácu, ktorú je vhodné ponechať odborníkom. Napríklad firma Plechovekonstrukcie.sk vykonáva montáž s dopravou zadarmo.

Čo tak záhradný domček a terasa v jednom?

Pokiaľ nemáte na vašej záhrade dostatok miesta a prajete si príjemné posedenie a zároveň miesto, kam uložiť rôzne náčinie, odporúčame zaobstarať si kombináciu plechového záhradného domčeka s terasou. Ušetríte miesto a navyše získate krytú terasu so zastrešením. Vďaka záhradnému domčeku s terasou budete mať všetko na jednom mieste.