Vyberáme osvetlenie do obývacej izby

0
251
Vyberáme osvetlenie do obývacej izby
Vyberáme osvetlenie do obývacej izby

Obývacia izba je srdcom domácnosti. Je miestom, kde radi relaxujete po namáhavom dni, čítate, pozeráte televízor alebo počúvate hudbu. Obývačka je tiež miestnosťou, v ktorej sa stretáva celá rodina a kde prijímate návštevy. Preto by ste pri hľadaní vhodného svietenia do obývačky mali dbať nielen na dizajn, ale taktiež na funkčnosť každého typu svietidla.

Funkčné, trendové stropné svietidlá

Stropné svietidlá sú druhom osvetlenia, ktoré sú nenahraditeľným zdrojom svetla v obývacej izbe, spálni i v kuchyni. A nemyslíme tým len klasické lustre. Rôzne bodové typy osvetlenia alebo led panely majú veľa výhod, ktoré z nich robia čoraz viac preferovaný druh svietenia. Stropné svietidlá v podobe panelov a bodoviek nemusia byť len hlavným osvetlením, dokážete z nich vyčariť nádherné dekoratívne svetlo. Tieto svetlá sú navyše veľmi praktické, pretože nezaberú miesto a sú veľmi nenápadné. Vďaka tomu môžete interiér zariadiť prakticky v akomkoľvek štýle. Svietenie zapustené do stropu nenarúša dizajn, ale dokáže plnohodnotne osvetliť celú miestnosť. Čoraz viac populárnejšie je zápustné osvetlenie, ktoré mierne vyčnieva zo stropu. Preferujú ho ľudia, ktorí majú radi severský, strohý dizajn. Zápustné osvetlenie nie je síce veľmi intenzívne, ale ak do obývačky zabudujete viac kusov tohto svietenia, dosiahnete žiadaný efekt. Veľmi dôležité je umiestnenie hlavného svetla. Pri návrhu projektu svietenia sa snažte rozložiť osvetlenie tak, aby vám nevytváralo tieň na mieste, kde budete čítať alebo sa venovať domácim prácam.

Doplnkové osvetlenie

Okrem hlavné osvetlenia je potrebné myslieť aj na doplnkové svietenie. Práve obývacia izba je miestnosťou, kde sa môžete pohrať s mnohými trendy vychytávkami. Inšpiráciu nájdete na stránkach e-shopu led produkt, kde si iste vyberiete zo širokej ponuky inovatívnych svietidiel. Medzi tradičné doplnkové osvetlenie patria rôzne lampičky. Lampičky môžete postaviť k sedacej súprave alebo ich dať nainštalovať do steny. Okrem lámp dotvoríte správnu atmosféru v obývačke pomocou LED pásikov. Pásiky sa dajú nalepiť na akýkoľvek povrch a vyzerajú jedinečne v každom priestore. Fantáziu nechajte pracovať na plné obrátky. Skúste LED pásy nainštalovať do rámu televízora. Alebo zvýraznite línie obývacej izby pomocou pásikov nalepených v policiach. Túžite po originalite? Nebojte sa LED pásiky nainštalovať do okrasnej vázy alebo do rámu obrazu. Veľmi moderne pôsobí podsvietenie podlahy a obvodu stien miestnosti. Nebojte sa experimentovať so svetlom a vytvorte z obývačky oázu relaxu.