Vyberte si vhodné sedenie do svojho interiéru

0
115
Vyberte si vhodné sedenie do svojho interiéru
Vyberte si vhodné sedenie do svojho interiéru

Vedeli ste o tom, že väčšinu nášho života buď ležíme alebo sedíme? Ak neveríte, sami si zmapujte čas, v rámci ktorého skutočne nestojíte a nechodíte, ale máte pod sebou stoličku. S týmto zistením jasne súvisí fakt, že by sme tento druh nábytku mali vyberať veľmi obozretne. Poďme sa pozrieť na to, na čo je potrebné sa zamerať.

Základom je pohodlnosť

Aby stoličky, ale napríklad aj gauč či kreslo zodpovedali našim požiadavkám, je tým najdôležitejším aspektom pohodlnosť. S tou súvisí nielen použitý materiál, ale napríklad aj správna výška, alebo tvarovanie sedadla. Ukážkou môžu byť obľúbené barové stoličky, ktoré už nemusia vyzerať ako klasická vyvýšená stolička, ale môžu mať napríklad aj plastové tvarované sedadlo, alebo sú doplnené mäkkým čalúneným materiálom.

Dostatočná opora pre váš chrbát

Samotné pohodlie súvisí aj s tým, či dodávame dostatočnú oporu svojmu chrbtu. Aj tá môže súvisieť s výberom barovej stoličky alebo kresla, najviac však súvisí s výberom sedenia do našej pracovne. Predsa len, sú to práve kancelárske stoličky, na ktorých sedíme súvisle aj 10 hodín denne. Opora chrbta by mala byť celistvá, s možnosťou úpravy v oblasti bedrovej chrbtice. Dobrým a navyše veľmi praktickým doplnkom je aj polohovateľná opierka hlavy, teda krčnej chrbtice. Že by navyše mala byť takáto stolička stabilná a pevná, to iste dodávať nemusíme.

Účel použitia stoličky

Z kvality prevedenia sa postupne dostávame k samotnému účelu použitia. Je jasné, že sú miestnosti, kde by bežné kreslo pôsobilo veľmi nezvyčajne. A naopak, sú varianty, ako barové stoličky do kuchyne, ktoré do tejto miestnosti priamo patria. Zvlášť v prípade, ak ste stavili na moderný dizajn kuchyne s ostrovčekom alebo barovým pultom. Naopak, zvláštne by toto sedenie vyzeralo v obývacej izbe, kde je určite vhodné staviť na už spomínané klasické kreslo alebo gauč.

Dizajn

Posledným kritériom správneho výberu sedenia je určite jeho dizajn. Daný nábytok musí ladiť s celkovým naladením izby, malo by do neho zapadať a zároveň by malo odrážať moderné trendy. A príklad? Sedacie vaky sú skvelou voľbou, ak zariaďujete moderné detské izby pre potomka akéhokoľvek veku.