Zariaďujete obývačku? Inšpirujte sa našimi tipmi

0
95
Zariaďujete obývačku?

Sťahujete sa do nového, rekonštruujete alebo vás len omrzel dizajn vášho nábytku a chceli by ste ho vymeniť za nový? Ak chcete, aby váš vynovený interiér zaujal už na prvý pohľad, skúste to, napríklad, s týmito kúskami.

Pohovky, ktoré lákajú k leňošeniu

Príjemné prostredie v obývačke vytvorí pohodlná pohovka. Pri jej výbere môžete okrem funkčného hľadiska prihliadať aj na to estetické. Ako však vyzerajú ideálne pohovky? Mali by byť tvarované tak, aby sa na nich dobre sedelo? A mala by nová pohovka priam vyzývať k leňošeniu? Mala by byť kúskom, na ktorý sa radi posadia vaše návštevy? Chceli by ste, aby bola vyrobená v dizajne, ktorý dokonale zapadne k ostatnému nábytku?

Pohovky si môžete vybrať v rôznych vyhotoveniach, ktoré sa hodia k tradičnému aj modernému štýlu bývania. Pri nákupe sú k dispozícii pevné, rozkladacie aj variabilné, lineárne a asymetrické pohovky. Vyberať môžete tiež z rôznych farebných prevedení a poťahových materiálov. Zaujme vás viac čalúnený, kožený poťah alebo povrch z prírodného ľanu?

Unikátne retro TV stolíky

Do každej obývačky sa priam pýta kúsok, ktorý zaujme netradičným dizajnom. Medzi ostatným nábytkom určite vynikne retro TV stolík. Jeho osobitý vzhľad pritiahne pozornosť hneď, keď vstúpite do miestnosti.

Retro TV stolík si môžete vybrať z rôznych materiálov. Siahnuť môžete po tradičnom dreve, drevovláknitej doske, unikátny vzhľad majú TV stolíky vyrobené zo skla. Krásne vyzerá aj kombinácia jednotlivých materiálov s kovom.

Stolík sa stane kúskom, ktorý už nebudete meniť. Jeho nadčasový vzhľad z neho urobí stálicu vo vašom interiéri. Môžete ho pokojne postaviť na výnimočné miesto v miestnosti, kde ho budú obdivovať aj vaše návštevy.

TV stolík vám prinesie aj pohodlie pri pozeraní — televízor bude na ňom umiestnený v ideálnej výške. Na poličky alebo do skriniek si odložíte nielen ovládač, ale aj časopisy, noviny a rôzne drobnosti. Zmestia sa naň aj zariadenia potrebné ku televízoru, takže o komforte v obývacej izbe pri sledovaní obľúbených programov už nemusíte snívať.

Okrem nábytku klaďte dôraz aj na bytové doplnky

Samotný nábytok je, samozrejme, v každej obývačke dominantný, avšak vzhľad interiéru môžete dotvoriť aj vhodne zvolenými dekoráciami a bytovými doplnkami. Holý nábytok bez doplnkov by nevytváral náš domov, práve dekorácie dotvárajú tú príjemnú atmosféru domova, kde sa cítime dobre. Pohovku doplňte vkusnými vankúšmi a letmo na ňu prehoďte deku, dodá to miestnosti pocit útulnosti. Do interiéru strategicky rozmiestnite aj vaše obľúbené fotografie a obrazy. Modernosť obývačke pridá aj jedna väčšia sezónna dekorácia, ktorá upúta pohľad hneď pri príchode.

 

Zdroj obrázku 1: Ilija Erceg / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: jafara / Shutterstock.com