Zdravý a pokojný spánok počas celej noci – ako na to?

0
236

Pokojné spanie počas celej noci priamo ovplyvňuje vaše duševné i fyzické zdravie. Pokiaľ by ste spánok vynechávali, prípadne by ste spali len tri hodiny denne, skôr či neskôr by deficit spánku mohol vážne ovplyvniť dennú energiu, produktivitu, ale tiež váhu. Aj napriek tomu, mnoho ľudí neberie na dostatok spánku príliš vysoký ohľad, čo sa môže okrem spomínanej chýbajúcej energie či rastúcej váhe prejaviť aj na zdraví, čo už sranda rozhodne nie je. Pýtate sa, ako prispieť ku kvalitnému spánku? Existujú overené rady a triky, ako spať pravidelne aspoň sedem hodín bez toho, aby ste sa budili?

Rozvrh spánku, vďaka ktorému budete spať ako „v bavlnke“

Nezdravé každodenné návyky a výber životného štýlu môžu nepriaznivo ovplyvniť vašu náladu, zdravie mozgu, imunitný systém, vitalitu i psychiku. Ak však dodržujete pravidelný rozvrh spánku, zaspávate a vstávate dennodenne v tú istú hodinu, budete sa cítiť omnoho viac svieži ako v prípade, že spíte rovnaký počet hodín v rôznych časoch, aj keď rozvrh spánku zmeníte trebárs len o jednu hodinu.

Komfortný matrac musí byť

Viete si predstaviť, že by bol váš matrac nepohodlný a vy by ste sa zobúdzali každú chvíľu na bolesť chrbtice či hlavy? Kvalitný spánok nie je len o pravidelnom režime, ale tiež o kvalitnom a komfortnom matraci, ale tiež postele. Postele Ergomotion, ako je zrejmé už podľa samotného názvu, sú ergonomicky správne, čo znamená, že zvyšujú prietok krvi a sú navrhnuté tak, aby poskytovali pokojný spánok počas celej noci. Výhodou je, že vstavaná funkcia polohovateľných postelí umožňuje vibračnú masáž s nastaviteľnou intenzitou a dobou trvania, vďaka čomu môžete premeniť vašu spálňu na miesto plné relaxu a pohody. Pri kúpe kvalitnej postele nezabudnite ani na matrace vegas, ktoré majú významný vplyv na kvalitu spánku, keďže práve matrac poskytuje ortopedický efekt, vďaka čomu je telo počas celej noci dokonale uvoľnené po celom dni.