Zimné topánky, ktoré by mali byť v šatníku každého elegantného muža

0
204

Mužský zimný šatník by mal v prvom rade obsahovať teplé a pohodlné oblečenie a obuv, ale nesmieme zabúdať ani na to, že v tejto sezóne máme veľa príležitostí elegantne sa obliecť. Preto stojí za to postarať sa o to, aby náš šatník obsahoval každodenné oblečenie aj oblečenie pre špeciálne príležitosti. Dnes Vám poradíme, do ktorej obuvi sa v zime oplatí investovať, aby vyzerala šik pre každú príležitosť.

Kožené poltopánky

Kvalitné kožené poltopánky sú základným prvkom obuvníckeho šatníka každého muža bez ohľadu na to, aký štýl oblečenia preferuje v bežný deň. Kožené poltopánky sú spoločenské topánky, ktoré sa budú perfektne hodiť na rôzne typy obchodných rokovaní alebo na stretnutia vyžadujúce viac formálneho oblečenia. Bude sa perfektne hodiť pre elegantné neformálne štylizácie, ako aj pre tie oficiálnejšie, vhodné na dôležité rodinné oslavy alebo sviatky. Pár kvalitných kožených poltopánok, hoci mnohými mužmi používaných len výnimočne, sú nevyhnutnosťou každého gentlemana.

Pánske čižmy

Kožené čižmy sú ďalším typom obuvi, ktorý stojí za zváženie pre zimné obdobie. Sú celkom univerzálnou voľbou pre toto ročné obdobie, pretože poskytujú nielen teplo, ale aj dokonale ladia s väčšinou každodenných a formálnejších štylizácií. Čižmy majú zvršok, ktorý zakrýva členok a majú šnurovanie, vďaka ktorému topánku dokonale prispôsobíte veľkosti chodidla. K čižmám sa budú hodiť nohavice s užšími nohavicami priliehajúcimi s lýtkom, takže ich môžeme úspešne nosiť k džínsom tohto strihu, ale aj k elegantnejším chinos nohaviciam. Tieto topánky môžu byť dodatočne oteplené, napríklad obuvníckou dekou, vďaka čomu budú dobre fungovať aj počas chladnejších dní.

Pánske členkové čižmy

Pánske čižmy sú ďalším typom obuvi, ktorý si muži často vyberajú na zimu. Členkové čižmy sú topánky podobné čižmám, pretože rovnako ako oni, majú zvršok, ktorý presahuje nad členok. Členkové čižmy môžu byť šnurovacie alebo zapínané na zips. Vyzerajú skvele v neformálnych, mestských a dokonca aj športových štýloch. Členkové čižmy sa dajú úspešne obuť do formálnejšieho outfitu, napríklad do práce, ktorá si vyžaduje formálny vzhľad. Veľmi dobre sa budú hodiť k bunde oblečenej na košeľu alebo tričko, ako aj k elegantnému svetru. Takáto obuv určite osloví mužov, ktorí uprednostňujú voľný a elegantnejší outfit.

Chelsea topánky

Ďalším typom pánskej obuvi, ktorá je ideálna do zimného počasia, sú topánky Chelsea. Jedná sa o veľmi všestrannú, napriek tomu elegantnú obuv, ktorá vyzerá skvele s jednoduchými, minimalistickými štylizáciami. Nazúvané topánky so zvrškom k členkom sú často vyberané k odevom smart casual, keďže vyzerajú veľmi esteticky. Tieto topánky však budú skôr vhodné na miernu zimu, pretože väčšinou nemajú dodatočné oteplenie. Topánky Chelsea však môžeme úspešne nosiť aj na jeseň a skoro na jar.

Vyššie uvedené modely obuvi sú propozíciou pre mužov, ktorí radi vyzerajú v zime skvele bez ohľadu na príležitosť.