Luxusný záhradný nábytok

0
771

Teakový záhradný nábytok je jedným z najlepších na trhu. Chcete vedieť prečo? Zhrnuli sme pre vás 4 výhody tvrdého dreva – teaku.

Určite aj vy túžite po dokonalej záhrade. K nej patrí nielen upravený trávnik a záhony plné farebných kvetov, ale aj kvalitný záhradný nábytok. Do vonkajšieho sedenia a ďalších doplnkov sa oplatí investovať. A ak nechcete vyhadzovať peniaze len tak, rozhodnite sa pre kvalitný materiál. Jedným z nich je napríklad teak, ktorý je mimochodom trendom tejto sezóny a to najmä v kombinácii s kovom.

Záhradný nábytok z teaku

K tvrdým drevám radíme listnaté stromy. Teak je najtvrdším, najodolnejším a najsilnejším z nich. Tým sa stáva víťazom pre ideálny exteriérový nábytok, ktorý vydrží desiatky rokov. Už v stredoveku sa používal pri stavbe lodí, dnes ho uvidíte najmä na jachtách a člnoch.

A aké sú jeho nezameniteľné vlastnosti?

1. Záhradný nábytok z teaku je odolný voči zlému počasiu

Vynikajúcou vlastnosťou teakového vonkajšieho nábytku je schopnosť odolávať všetkým poveternostným podmienkam. Ide o jeden z mála stromov na svete, ktoré obsahujú prírodný olej. A vlastnosti oleja zrejme poznáte:

  • odpudzuje vodu
  • bráni deformácii
  • chráni pred prasknutím

Nábytok do exteriéru z teaku znesie silný dážď i krupobitie, sneh, ale aj spaľujúce slnko bez toho, aby sa zmenili jeho vlastnosti.

Okrem záhradného nábytku a spomínaných lodí, sa teak vďaka svojej odolnosti, využíva aj vo vysokohorských oblastiach pri stavbe lyžiarskych chát.

Ak ste o kúpe záhradného nábytku z teaku presvedčený už teraz, desiatky produktov nájdete tu: www.bamboo.sk.

2. Nebojte sa ani škodcov

Oleje a živice, ktoré teak obsahuje, ho nechránia len pred počasím, ale slúžia aj ako repelenty proti hmyzu alebo terminom.

3. Teakový nábytok nevyžaduje zložitú údržbu

Záhradný nábytok z teakového dreva nemusíte farbiť dokonca ani lakovať. Vďaka vysokému obsahu oleja teakové kúsky blednú do krásnej patiny, ktorá pôsobí prirodzene. Nemusíte sa báť žiadnych výrazných škvŕn.

4. Teak je krásny a elegantný

Teak má zlatistú medovú farbu. Postupom času sa transformuje do elegantnej patinovošedej. Ak chcete blednutiu predísť a túžite po zachovaní pôvodnych odtieňov, dodržujte jeden základný tip: vždy používajte prípravky určené špeciálne na teakové drevo.

Inak nábytok ošetrujte iba vlhkou handričkou. Raz alebo dvakrát ročne ošetrite špeciálnym olejom.