Najkrajšie vianočné dekorácie nakúpite s predstihom

0
208
Najkrajšie vianočné dekorácie nakúpite s predstihom
Najkrajšie vianočné dekorácie nakúpite s predstihom

Vianoce sú najdekoratívnejším sviatkom v roku. Dekoráciami sme doslova posadnutí. Avšak ak ich chceme nakúpiť bez kompromisov, je čas začať už teraz. Na čo by sme nemali zabudnúť?

Vianoce začínajú adventom

Advent je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Práve vtedy, štyri týždne pred Štedrým dňom, začíname obliekať naše domovy do vianočného šatu. Na našom stole, či na inom viditeľnom mieste, nesmie chýbať adventný veniec. Ale náš domov sa už prvú adventnú nedeľu môže rozsvietiť do krásy Vianoc rôznymi girlandami, ozdobami na oknách, interiérovými aj exteriérovými svetielkami. Tradičnou dekoráciou pre advent je aj adventný kalendár. Ten sa dnes už predáva aj ako krásna svietiaca dekorácia, ktorú potom už len stačí naplniť dobrotami či drobnými pozornosťami pre celú rodinu. Úplne postačí krásne prianie na každý deň. Vianoce nemusia byť plné cukru a zbytočných darčekov. Viac sa počíta láska, vzájomná úcta a možnosť byť spolu

Vianoce plné svetla

Symbolom Vianoc je svetlo. Nesmieme preto zabudnúť ani na vianočné osvetlenie. Aj u nás už osvetľujeme nielen interiér, ale aj exteriér. Vonkajšie svetielka s LED sú nenáročné na spotrebu, takže nás určite neodradí ani zdraženie elektrickej energie. Rozsvietiť môžeme okná, dvere, fasádu, strechu, stromy a stromčeky v záhrade aj plot. Svetielka môžu mať rôznu teplotu bielej farby, alebo sú farebné. Ponúkajú sa tiež v zaujímavých tvaroch, napríklad ako cencúle, hviezdičky či vločky, ale aj s meniacimi sa režimami osvetlenia (rôzne typy blikania a zmeny farieb).

Nezabudnite na vianočné dekorácie na stôl

K slávnostnému vianočnému stolovaniu patria samozrejme aj vianočné dekorácie na stôl. Môže ísť nielen o už zmienený adventný veniec, ale aj vianočný obrus, drobné LED svetielka a reťaze, či ďalšie zaujímavé dekorácie. Je krásne si každý rok dokúpiť pár drobností a urobiť si radosť novými ozdobami.

Nezabudnite na vianočný stromček

Poďte znížiť uhlíkovú stopu vášho vianočného stromčeka. Nenechávajte si ho doviesť z Dánska či z Nórska. Kúpte si krásny umelý vianočný stromček. Vydrží vám desiatky rokov a je rozhodne ekologickejší než ten živý. Dnes sú hitom 3D vianočné stromčeky, ktoré sú k nerozoznaniu od tých živých.