Pri výbere detského turistického nosiča myslite aj na doplnkovú výbavu

0
210
Pri výbere detského turistického nosiča myslite aj na doplnkovú výbavu
Pri výbere detského turistického nosiča myslite aj na doplnkovú výbavu

Každý rodič, ktorý vyberá detský nosič určený na turistiku, myslí predovšetkým na bezpečie dieťaťa. Samozrejme, že bezpečnosť je na prvom mieste, ale rôzne drobnosti a doplnky prispejú k celkovému komfortu vás i drobca. Vďaka maličkostiam bude váš deň v horách prebiehať naozaj v pohode a bez prekvapení.

Parametre výberu nosiča, ktoré sú najdôležitejšie

Ktoré parametre si všímate, keď kupujete napríklad strešné boxy alebo nosiče bicyklov na ťažné? Iste sú to rozmery, nosnosť a bezpečnosť prevážaného nákladu. S trochou zveličenia môžeme povedať, že aj pri výbere turistického nosiča by ste mali zobrať v ohľad hlavne tri menované parametre. Ak chcete nosič využívať čo najdlhšie, vyberte si modely, ktoré majú nosnosť okolo 20 kg. S takouto nosnosťou vám nosič vydrží zhruba tri letné sezóny. V prípade nosiča s vyššou nosnosťou však myslite na to, aby bol nosič naozaj ľahký kvôli vášmu pohodliu. Nosiť na chrbte dieťa, po vreckách drobnosti a k tomu ťažký nosič by dalo zabrať aj svalovcovi. Preto sa sústreďte na nosiče s váhou okolo 3 kg. Niektoré nosiče sú skonštruované tak, že rastú priamo s dieťaťom. Pre správnu polohu dieťaťa je takýto nosič ideálny. Ideálne by bolo tiež, aby mal nosič opierku na hlavu nielen v zadnej časti, ale tiež po stranách. Bočné opierky sa vám zídu, keď dieťa pri nosení zaspí. Ak si vyberiete kvalitný, ergonomický nosič, vaše dieťa bude pri nosení ako v bavlnke. Ale čo vy? Musíte myslieť na to, že budete mať dieťa niekoľko hodín na chrbte, a preto si všímajte na nosiči rozmiestnenie popruhov, vzdušné materiály na chrbtovej časti a to, aby vás nosič neťahal do strany.

Drobnosti, na ktoré sa zabúda, ale sú veľmi užitočné

  • Nosič môže slúžiť ako čiastočná náhrada turistického batoha. Samozrejme len za predpokladu, že disponuje dostatočným množstvom vreciek. Niektoré nosiče majú dokonca odnímateľné úložné priestory so zipsami, ktoré si prispôsobíte vašim potrebám.
  • Spomínali sme popruhy. Popruhy sa nachádzajú na strane dieťaťa, aby chránili dieťa pred vypadnutím a držali ho v správnej polohe. Overte si či má nosič popruhy aj na opierkach pre nohy. Na strane rodiča popruhy zabezpečia správne rozloženie váhy nákladu.
  • Po zložení nosiča sa vám zíde bočné držadlo a oporný systém.
  • Bezpečnosť znásobí malé zrkadielko, pomocou ktorého môžete kontrolovať, čo dieťa práve robí.
  • Detské turistické nosiče budete využívať od jari až do jesene. Počasie na sklonku jednotlivých ročných období býva vrtkavé. Nie je na škodu myslieť na všetko a kúpiť nosič spolu so strieškou a pláštenkou t.j. návlekom proti dažďu.
  • K dokonalému pohodliu drobca prispeje odnímateľný vankúšik, do ktorého zaborí hlavu, keď zaspí.