Vyberáme za vás kvalitné tienenie pre váš rodinný dom

0
873

Tieniaca technika je veľmi užitočná vec, ktorá sa hodí do každého rodinného domu. Jej základnou funkciou je ochrana počas letných mesiacov, kedy sa do domácnosti dostáva nadpriemerné množstvo svetla a tým aj tepla. Tienenie je teda účinným spôsobom, ako zabrániť prehrievaniu interiéru. Ak si zaobstaráte kvalitnú techniku, potrebná nebude ani klimatizácia. Tienenie nás však ochraňuje nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred hlukom a dokonca násilným vniknutím do domu. Ide teda o efektívne a účinné riešenie, vďaka ktorému ušetríte náklady na chladenie, vykurovanie a vášmu domu dodajú dokonalý dizajn.

Podľa čoho si vybrať tieniacu techniku?

Vybrať si dobré tienenie nemusí byť až tak jednoduché, preto by ste mali tomuto procesu venovať dostatok času a pozornosti. Výber sprevádza viacero základných kritérií ako je napríklad funkcia, bezpečnosť, dizajn, ovládanie, kvalita, cena alebo možnosť inštalácie. Aby ste sa vedeli v ponuke zorientovať je potrebné vedieť,  aké systémy máme na trhu. Veľmi obľúbené sú exteriérové hliníkové žalúzie, ale aj navíjacie látkové rolety, hliníkové rolety alebo hliníkové okenice. Pri kúpe nezabúdajte na jednu podstatnú vec a tou je, že všetky tieto výrobky musia byť dokonale odolné voči vplyvom počasia. Nikto by nebol nadšený, ak by sa jeho rolety zničili s prvým mrazom alebo by ich poškodil silný vietor. Odolnosť je teda jedným z najhlavnejších kritérií, ktorá je zárukou aj vašej spokojnosti. Nemenej dôležité je však aj zabezpečenie proti zlodejom, na čo sa používajú špeciálne bezpečnostné rolety alebo žalúzie.

Vhodné sú pre stavby, ktoré sú z pohľadu vlámania rizikovejšie, no aj pre klasické domácnosti, ktoré by mohli byť cieľom zlodejov.  Výber tieniacej techniky musíte prispôsobiť aj možnostiam inštalácie. Pri vonkajších žalúziách je napríklad potrebná dostatočná šírka rámu okna a preto si potrebné parametre zistite ešte pre nákupom. Rozhodujúcim faktorom býva aj možnosť ovládania a to manuálne, centrálne alebo pomocou diaľkového ovládania. V dnešnej modernej dobe plnej inovácií a technológií nie je ničím výnimočným ani ovládanie cez mobil alebo tablet. Netreba však zabúdať ani na dizajn tienenia, ktorý by mal dokonale zapasovať k celej stavbe. Ak si nedáte záležať na tomto kritériu, môže tienenie pôsobiť nevhodne alebo dokonca až rušivo. Podceňovať by  ste v žiadnom prípade nemali ani kvalitu výrobku, ktorej ukazovateľom býva nielen cena, ale najmä recenzie. Predajcu si vyberajte na základe odporúčaní iných zákazníkov, inak môžete byť po krátkom čase sklamaný. Nenechajte sa zlákať ani na príliš nízku cenu, pretože nekvalitné tienenie by ste mohli po pár rokoch meniť za nové.