Trendom súčasnosti sú plastové okná antracitovej farby

0
532

Majitelia moderných rodinných domov dávajú stále viac prednosť oknám a dverám z hliníka a to najmä pre ich nadčasový a moderný dizajn. Trh však postúpil už natoľko vpred, že farba nie je závislá od materiálu, ale môžeme ich veľmi ľahko kombinovať. Vzhľad teda už nie je dôvodom na to, aby ste sa podriaďovali materiálu, ale naopak môžete všetko dokonale prispôsobiť svojim predstavám.

Zakúpiť si môžete pokojne plastové okná, ktoré od hliníkových nikto na prvý pohľad nerozozná. Plastové dvere a okná tak budú vyzerať ako drevené alebo hliníkové a spĺňať budú funkcie plastu. Toto riešenie je výhodné najmä pre tých, ktorí nemajú dostatočne veľký finančný rozpočet, no biele okná v žiadnom prípade nechcú. Ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena tak je všetkým jasné, prečo je tento materiál tak obľúbený.

Aké sú výhody plastu?

Nie len cena je veľkým lákadlom a rozhodujúcim faktorom mnohých zákazníkov. Ide aj o funkčnosť a nenáročnú údržbu, ktorá je priekopníkom vo svete okien a dverí. Na rozdiel od dreva a hliníka sa o neho netreba nijako špeciálne starať, čo ocenia najmä ženy. Stačí ich raz alebo dvakrát za rok pretrieť mokrou handričkou a plast vám vydrží desiatky rokov. Veľkou výhodou je aj vyplnenie rôznych otvorov, ktoré môžete prispôsobiť podľa rozmerov a tvarov.

Atypické otvory nedokážete vyplniť žiadnym iným materiálom a aj to je dôvod, prečo sa plast nachádza aj v tých najmodernejších stavbách. Nemusíte sa obávať, že plast nie je kvalitný, pretože opak je pravdou. Môže sa stať, že si ich kúpite jeden, maximálne dvakrát za život, pretože ich životnosť vás veľmi milo prekvapí. V niektorých prípadoch vám budú slúži 50 rokov, inokedy možno aj 70. Plastové okná bielej farby už dávno nie sú jedinými, ktoré si viete zaobstarať.

Na výber je množstvo profilov, ktoré si viete dokonale zladiť s vonkajškom alebo vnútrom domu. Tak ako všetko má všetko svoje pozitíva, má aj iste nedostatky. Jedným z najväčších je náročnejšia oprava, ktorá sa nie vždy dá realizovať. V mnohých prípadoch tak treba okno demontovať alebo rovno vymeniť za nové. Širší plastový rám je tiež menšou nevýhodou, pretože okno prepustí menej svetla ako je tomu napríklad pri hliníku. Plast je nevýhodný aj po ekologickej stránke, pretože je náročná nielen jeho výroba, ale aj likvidácia.

Ani tieto skutočnosti však ľudí neodrádzajú a plastové okná sú stále obľúbené. Ak si chcete prezrieť širokú ponuku v danom sortimente, odporúčame plastové okná Bratislava. Každý zákazník tam nájde presne to čo hľadá.